;
  • Data dodania: 20.09.2021
  • Autor wpisu: Jacek Misan
  • Tagi: mieszkanie, zakup nieruchomości

Kryteria wyboru
nieruchomości


Znalezienie odpowiedniego mieszkania lub domu to wbrew pozorom bardzo wymagające działanie. Wyszukanie właściwej nieruchomości to często wiele godzin spędzonych przed ekranem monitora poświęconych na przeszukiwanie ofert oraz późniejsze wizyty w miejscu docelowym. Jak zatem odpowiednio wybierać nieruchomość, aby mieć pewność, że wybór będzie dotyczył tej odpowiedniej?

soroush-karimi-Mx5kwvzeGC0-unsplash

Decyzja o kupnie
nieruchomości

Podstawowym działaniem w każdym przypadku jest decyzja o zakupie nieruchomości – mieszkania lub domu. Znalezienie odpowiedniego miejsca do zamieszkania to nie tylko trudności związane z takimi pracami jak:
  • ewentualny remont,
  • konieczność wykończenia wnętrza,
  • przeprowadzka.
To przede wszystkim wiele godzin spędzonych na wertowaniu setek ofert na rynku nieruchomości. Wszystko dlatego, że każde mieszkanie powinno spełniać kryteria, jakie zostały przyjęte przez osobę poszukującą.


Na co zwrócić uwagę

podczas wyboru nieruchomości?

Najczęściej wskazywanym kryterium dotyczącym wyboru danej nieruchomości jest jej cena. Zdecydowana większość kupujących swoją decyzję dotyczącą wyboru konkretnego lokum uzależnia przede wszystkim od ceny, jaką musi za nią zapłacić. Na chwilę obecną rynek nieruchomości – a dokładniej ceny lokali – stoi na wysokim poziomie. Trend ten nie ulegnie jednak zmianie, wręcz przeciwnie. Prognozuje się bowiem, że ceny mieszkań będą coraz wyższe. Dlatego nie warto odwlekać decyzji związanej z taką inwestycją.

Czaple_Kormorana_6_dom_na_sprzedaż_Partner-House-32

Bardzo często cena nieruchomości jest uzależniona nie tylko od metrażu, ale również i od umiejscowienia. Kryterium, jakim jest lokalizacja, zajmuje drugie miejsce podczas wyboru nieruchomości. Wiele osób poszukuje mieszkania w dobrej cenie, które dodatkowo wyróżnia się stosunkowo dobrą lokalizacją. Nie musi być to centrum danego miasta, jednak zdecydowanie większą popularnością cieszą się te nieruchomości, które ulokowane są:

w pobliżu
węzłów komunikacyjnych,
szkół,
parków oraz placów zabaw.
Trzecim kryterium dotyczącym wyboru danej nieruchomości jest jej powierzchnia oraz ilość dostępnych pokoi. Dla tych osób istotne jest, aby każdy z domowników mógł liczyć na swoje własne miejsce do spędzania wolnego czasu, czy nauki. Istotne jest również posiadanie jednego dużego pomieszczenia, gdzie cała rodzina mogłaby wspólnie spędzać swój czas. Innymi kryteriami, które również są istotne dla osób wybierających nieruchomość, to między innymi:

pochodzenie z rynku wtórnego lub pierwotnego,
dostępność balkonu,
dostępność miejsca postojowego lub garażu,
usytuowanie na konkretnym piętrze.
 


Postaw na pomoc 
profesjonalistów

Kryteria, jakie brane są pod uwagę podczas wyboru mieszkania lub domu mogą być różne – w zależności od preferencji kupujących. Jednak bez wątpienia najistotniejszymi jest cena nieruchomości, lokalizacja oraz metraż. Nie oznacza to jednak, że samo doprecyzowanie warunków wpłynie na szybsze poszukiwanie. Dlatego warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług agenta nieruchomości, który załatwi za Ciebie wszelkie kwestie nowego miejsca zamieszkania.

krakenimages-376KN_ISplE-unsplash (1)

Szukasz pomocy w kupnie, sprzedaży lub wynajmie nieruchomości? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Zadzwoń do nas –
+48 720 801 890, napisz – biuro@partner-house.pl  lub wejdź na stronę www.partner-house.pl
W bezpieczny sposób pomożemy Ci w każdej sprawie.